Czemu służą sesje w komorze hiperbarycznej?

Czytaj dalej
Artykuł sponsorowany STREFA ODDECHU JOANNA GRANSORT

Czemu służą sesje w komorze hiperbarycznej?

Artykuł sponsorowany STREFA ODDECHU JOANNA GRANSORT

Sesja w komorze hiperbarycznej to bezbolesny i bezinwazyjny zabieg polegający przebywaniu i oddychaniu w środowisku o zwiększonym ciśnieniu (1.5 ATA), zawierającym większą ilość tlenu. Sesja u nas trwa 80 minut.

W tym czasie podwyższone ciśnienie rozpuszcza tlen w osoczu krwi i podnosi jego ilość nawet kilkunastokrotnie. Organizm otrzymuje ogromną ilość tlenu, który trafia od środka w zwiększonej ilości do każdej komórki. Tlen oczyszcza z toksyn i metali ciężkich, które przyczyniają się do powstawania np. komórek rakowych. Regularne stosowanie terapii hiperbarycznej poprawia przepływ krwi do mózgu, co usprawnia zdolność zapamiętywania i koncentracji.
Tlen jest niezbędny do metabolizmu energetycznego, podtrzymuje wzrost tkanek, zapewnia sprawne funkcjonowanie narządów i ma działanie przeciwbakteryjne.

Dzięki regularnym sesją w komorze:

Kilka przykładów zastosowania:
SERCE
Wizyty w komorze hiperbarycznej obniżają ryzyko zawału, zmniejszają nasilenie zmian patomorfologicznych w ogniskach zawałowych, jak również przyspieszają gojenie się blizny zawałowej.

UDAR
Sesje w komorze pomagają chorym odzyskać częściową lub całkowitą sprawność ruchową. Ponadto mogą pozytywnie wpłynąć na zdolność mowy, czytania, koncentracji czy zapamiętywania. Europejska Komisja ds. Medycyny Hiperbarycznej na konferencji w 2017 roku zaleciła tlenoterapię hiperbaryczną jako jedną z metod wspierającą leczenie.

BORELIOZA
Bakterie Borrelia burgdorferi wymagają do życia stężenia tlenu niższego niż w ziemskiej atmosferze. Zatem skutecznie zwalczać te bakterie możemy za pomocą hiperbarii tlenowej gdzie dysponujemy ciśnieniem 1,5 atmosfer. Tlenoterapia hiperbaryczna redukuje stany zapalne, łagodzi lub eliminuje objawy przewlekłej infekcji. Tlen jest silnym środkiem bakteriobójczym i doskonałym uzupełnieniem antybiotykoterapii.

Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga:

Strefa oddechu -komora hiperbaryczna
Działa na terenie Centrum Rehabilitacji Body Balance
Ul. Królewiecka 161/19
Tel. 530-226-366

Godziny pracy:
Poniedziałek-piątek 8:00-19:00
Sobota 9:-14:00

www.strefaoddechu.pl
FB strefaoddechu

Artykuł sponsorowany STREFA ODDECHU JOANNA GRANSORT

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.