Małgorzata Moczulska

Co Dolnoślązacy mają w domach? Pralkę, telefon i kilka komputerów...

Czytnik książek jest w niewielu domach (4 proc.). Co ciekawe, ponad osiemdziesiąt procent z nas nie ma go nie dlatego, że go nie stać, a dlatego, że Fot. 123RF Czytnik książek jest w niewielu domach (4 proc.). Co ciekawe, ponad osiemdziesiąt procent z nas nie ma go nie dlatego, że go nie stać, a dlatego, że nie chce go mieć
Małgorzata Moczulska

Badania na temat wyposażenia gospodarstw domowych pokazują, że żyje nam się dostatniej. Sprzęt RTV i AGD jest niemal w każdym domu. Gorzej z książkami. Ma je mniej niż połowa z nas.

Pralka automatyczna, telefon komórkowy i telewizor z płaskim ekranem to trzy urządzenia, które w domu ma ponad 80 procent z nas. Na drugim biegunie są domek letniskowy (1 proc.) oraz czytnik książek (4 proc.), którego - co ciekawe - ponad osiemdziesiąt procent z nas nie ma nie dlatego, że go nie stać, a po prostu nie chce go mieć. Podobnie z lekturami na papierze. Zalewie 44 procent z nas ma w domu jakiekolwiek książki - wynika z badań pod nazwą wyposażenie gospodarstw domowych przedozowany przez CBOS.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Moczulska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.