Katarzyna Kapusta-Gruchlik

Będzin: Aleją Kołłątaja maksymalnie 50/h. Po tragicznym wypadku chłopca zmian jest więcej

Tak protestowali mieszkańcy na al. Kołłątaja w Będzinie Fot. Katarzyna Kapusta Tak protestowali mieszkańcy na al. Kołłątaja w Będzinie
Katarzyna Kapusta-Gruchlik

Po proteście mieszkańców, Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił w trybie awaryjnym wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na al. Kołłątaja w Będzinie. To pokłosie kwietniowego, tragicznego w skutkach potrącenia 10-letniego chłopca na przejściu dla pieszych.

Zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 910, a konkretnie na jej będzińskim odcinku czyli al. Kołłątaja. Taką decyzję podjął Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Zmiany zostały wprowadzone w trybie awaryjnym czyli nie wymagającym zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem. Zmieniona została dopuszczalna prędkość z 70 km/h do 50 km/h. Nowe znaki nie pojawiły się jeszcze w tamtym miejscu.

- W piątek zainstalowano tablice odblaskowe, stanowiące tło dla znaków D-6- tłumaczy Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. - W krótkim czasie także znaki A-16 otrzymają tło odblaskowe - dodaje. Na tym jednak nie koniec nowości.

- Wykonamy projekt zmiany organizacji ruchu. Polegać to będzie na zlikwidowaniu tzw. przewiązki na skrzyżowaniu z ul. Staszica i Stawową (nie będzie można skręcać w lewo), nie będzie można też skręcać w lewo na DW 910 z ul. Koszelew. Trzeba będzie przejechać do skrzyżowania z ul. Paryską i zawrócić, by skręcić w lewo w ul. Stawową, Koszelew i Staszica - wyjaśnia.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta-Gruchlik

Jestem dziennikarką Newsroomu Dziennika Zachodniego. Piszę o najważniejszych wydarzeniach w naszym regionie. Nie boję się trudnych spraw. Zawsze staram się być blisko z ludźmi i ich historiami. Lubię rozmawiać i słuchać ludzi. Interesuję się kryminalistyką. W DZ mam swój progam "Tu Byłam", w którym próbuję swoich sił w różnych zawodach. Uwielbiam czytać książki. Relaksuję się biegając.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.