Materiał informacyjny BE HAPPY Dorota Socha

Angielski dla dzieci i młodzieży Wałbrzych - Helen Doron

To właśnie tutaj zawiązują się znajomości na całe życie To właśnie tutaj zawiązują się znajomości na całe życie
Materiał informacyjny BE HAPPY Dorota Socha

Metoda nauczania Helen Doron English powstała ponad 35 lat temu. Inspiracją do jej powstania była metoda nauki gry na skrzypcach dr Suzuki, kiedy to Helen Doron, obserwując jak jej mała córka uczy się gry na skrzypcach metodą Suzuki, zainspirowała się naturalnym sposobem nauczania, polegającym na przyswajaniu pokazanych dźwięków. Według doktora Suzuki dzieci zaczynają grać na instrumencie choć nie potrafią jeszcze czytać nut. „Jeżeli metoda Suzuki uczy języka muzyki, dlaczego nie zacząć uczyć muzyki języka?” – pomyślała. Zdała sobie sprawę, że to jest najlepsza droga, by uczyć języków obcych małe dzieci – naśladując sposób, w jaki osłuchują się z językiem ojczystym. Jako lingwistka doskonale rozumiała jak funkcjonuje język. Jako matka, obserwująca jak jej dzieci dorastają w dwujęzycznym środowisku, była też świadoma wyzwań związanych z nauczaniem dzieci drugiego języka. Naturalnym było, że nauka musi odbywać się poprzez słuchanie materiałów językowych w domu, po to, aby ułatwić dziecku zapamiętywanie, osłuchiwanie z poznanym słownictwem i melodią języka. Dzięki temu doświadczeniu Helen Doron stworzyła unikalną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 19 lat. Firma szybko rozwinęła się z lokalnego biznesu w globalną sieć franczyzową. Wizja Helen Doron naturalnego sposobu nauczania języka angielskiego przyjęła się w wielu krajach na świecie. Poparta jest sprawdzoną metodą i kreatywnymi materiałami do nauki w tym oryginalnymi piosenkami, animowanymi filmami i aplikacjami edukacyjnymi. Już ponad trzy miliony dzieci uczyło się języka angielskiego naszą unikalną metodą.

Dziś Helen Doron English to sieć szkół językowych, działających w 38 krajach. Mamy 4561 lektorów, 1025 szkół i ok. 150 000 uczniów. Wieloletni, spójny system nauczania, egzaminy Cambridge. Kursy BABIES dla dzieci do 3 lat, kursy KIDS dla dzieci od 4 do 9 lat, kursy TWEENS dla dzieci od 9 do 11 lat, kursy TEENS od 12 do 19 lat. HDE to angielski 14 razy w tygodniu, wzbogacony o cotygodniową lekcję w grupie rówieśniczej. W Polsce pierwsza szkoła powstała ponad 20 lat temu, tj. w 1998 roku. Po niespełna 5 latach do prężnie rozwijającej się sieci szkół uczęszczało już ponad 10 tys. dzieci. W 2019 roku było 200 Centrów Helen Doron, do których uczęszczało 40 tysięcy dzieci.

Na czym dokładnie polega nasza metoda? Metoda Helen Doron opiera się na dwóch podstawach nauki języka przez dzieci: wielokrotnym słuchaniu tła i pozytywnym wzmocnieniu. Lekcje są prowadzone wyłącznie w języku angielskim w klasie i wzmacniają naukę poprzez słuchanie nagrań w domu w tle ich zwykłej rutyny. Nasza metoda jest skuteczna, ponieważ opiera się na głębokim zrozumieniu procesu w jaki sposób dzieci się uczą i czego potrzebują, aby rozwinąć swój potencjał. Nasze stymulujące i efektywne zajęcia są uzupełniane przez innowacyjne gry i aplikacje, odpowiadając tym samym na potrzeby dzisiejszych dzieci, które znają technologię i lubią jej używać. Umożliwiamy im w ten sposób kontynuację nauki w domu, we własnym tempie i w sposób jak najbardziej sprzyjający zapamiętywaniu- dlatego dzieci uczą się z łatwością oraz radością. Nasi nauczyciele to wysoce wykwalifikowanymi specjaliści w nauczaniu metodą Helen Doron oraz najlepsi lektorzy w branży. Wspierają proces uczenia się dziecka na każdym etapie rozwoju, zachęcając go do pełnego rozwijania swoich możliwości. Zaangażowanie, kreatywność i pasja naszych nauczycieli sprawiają, że dzieci odnajdują prawdziwą przyjemność w przyswajaniu języka. Nasze programy są tak skuteczne, ponieważ zostały zaprojektowane przez wyspecjalizowany zespół ekspertów językowych i pedagogicznych. Poza nauczaniem języka angielskiego, kursy uczą istotnych wartości, dają lekcje życia i jak stać się lepszymi obywatelami świata.

U nas dobro dziecka jest stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Dbamy o emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka. Budujemy zdrowe poczucie własnej wartości i zachęcamy do nauki w inspirujący sposób. Uczymy także postaw prospołecznych. Metoda Helen Doron to więcej niż sam angielski. Nasi nauczyciele uczą dzieci w sposób profesjonalny i z pasją. Dzieci uczą się w sposób naturalny poprzez zabawę, przez co nauka sprawia im wielką radość. Każda lekcja jest urozmaicona aktywnościami wykorzystującymi wszystkie zmysły. Dla naszych uczniów język angielski przestaje być językiem obcym i jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w przyszłości.

Wierzymy, że nauka języka musi odbywać się przez zabawę, bo tylko wtedy jest dla dzieci łatwa i naturalna – kursy sprawiają dzieciom wiele radości. Każda lekcja jest pełna przyjemnych aktywności, które wykorzystują różne zmysły.

Angielski dla dzieci i młodzieży Wałbrzych - Helen Doron
ul. Władysława Broniewskiego 1,
58-309 Wałbrzych
Tel: 602-660-323 | 535-939-008
www.helendoron.pl/angielski-walbrzych/
https://www.google.com/maps/place/Nauka+J%C4%99zyka+Angielskiego+Dla+Dzieci+Helen+Doron

Materiał informacyjny BE HAPPY Dorota Socha

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.