Adam Babuśka – bez współpracy nie ma rozwoju

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Adam Babuśka – bez współpracy nie ma rozwoju

Materiał informacyjny

Adam Babuśka Starosta Powiatu Legnickiego. Od lat aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej. Przewodniczący działającej przy LSSE Rady Rozwoju Gospodarczego Wcześniej przedsiębiorca, Radny Gminy Legnickie Pole, Wice Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i historii. Swoje pasje dzieli z rodziną, szczęśliwy mąż i spełniony ojciec.

Panie Starosto, ambitne plany i inwestycje drogowe to Pana priorytet?

Duże zadania inwestycyjne na powiatowych drogach w obecnej kadencji służą rozwojowi regionu, ale przede wszystkim poprawie jakości życia mieszkańców. Kolejnym ważnym elementem są inwestycje w sferę społeczną i ochronę zabytków. Potrzeby mamy duże, więc jesteśmy skazani na trudne i ambitne cele. Wymaga to ciężkiej pracy, szukam rozwiązań i możliwości, nie uchylam się od odpowiedzialności.

Fakty i liczby, zrealizowane zadania są jednoznaczne. Powiat Legnicki się rozwija. Jaki jest Pana sposób na sukces?

Zrealizowane przez Powiat inwestycje cieszą i jestem z nich dumny, ale wiem, że to nie tylko zasługa Starosty, ale także i chyba przede wszystkim wielu instytucji i ludzi z którymi na co dzień współpracuje. Kolejne lata z kolejnymi rekordowymi wydatkami inwestycyjnymi Powiatu rok w 2020 r 9 915,132 w 2021 r 11 173 354, w 2022 28 995 901 a plan na 2023 wynosi już 39 181 834, to sukces osiągnięty dzięki współpracy samorządowców wszystkich szczebli. Bez porozumienia i wsparcia wójtów i burmistrzów Powiatu Legnickiego, Radnych Sejmiku i parlamentarzystów oraz wparcia finansowego z rządowych programów, takich jak np.: Polski Ład czy Fundusz Dróg Samorządowych, dziś mieszkańcy Powiatu nie mogli by się cieszyć z zrealizowanych inwestycji. Bez współpracy nie ma rozwoju.

Panie Starosto, które Powiatowe inwestycje, są dla Pana najważniejsze?

Wszystkie są ważne bo maja pozytywny wpływ na życie każdego z mieszkańców Powiatu Legnickiego. Inwestycje na naszych drogach poprawiają nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo kierowców i ich rodzin. Wysoki poziom Powiatowego Zespołu Szkół jest ważny dla przyszłości naszej młodzieży. Zachowanie w dobrej kondycji kultury czy zabytków to zachowanie naszej tożsamości. Troska o sprawy społeczne, to troska o człowieka.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.